נורות חסכוניות וכספית

בנורות חסכוניות יש כספית (או תחמוצות שלה), זה הופך לבעייתי בסוף חיי הנורה, כשהיא נשברת או כשיש לזרוק אותה.

כשהנורה נשברת משתחררים אדי כספית, יש לצאת מהחדר ולאורר אותו למשך 15 דקות, לפני שחוזרים לנקות את השברים. יש לאסוף את השברים בעזרת כפפות לצנצנת זכוכית ולחתום אותה, אחרת הכספית שעל השברים תהפוך לאדים שכן זה מה שקורה לה בטמפרטורת החדר. ההנחיות המדויקות לגבי אופן הניקיון, של משטחים רכים וקשים כולל כמה זמן לשאוב ואיך לנקות לאחר מכן את שואב האבק מצויות בהסבר מצוין באתר חברת osram

נורה חסכוניות (שבורה או שלמה) היא פסולת מסוכנת, כיום אין שום הערכות לאיסוף ומיחזור או טיפול אחראי בפסולת זו, בנוסף אין שום הסברה לאזרח על האופן בו עליו להפטר מנורות חסכוניות, אל מול התקנות בדבר יעילות אנרגטית מזערית שאוסרות על מכירת נורות להט מעל 60 וואט החל מינואר 2012 וצפויות להגדיל מאוד את השימוש בנורות חסכוניות מדובר במחדל!

עוד על כספית ונורות חסכוניות מתוך הscientific American

וגם זוהי הזמנה פתוחה לכל יבואן שמוכן לגלות אחריות, ולאסוף את הנורות שהוא מכניס לשוק הישראלי לאחר השימוש (כפי שקורה באירופה מכוח התקינה) ובכך למנוע זיהום קרקע ואויר ולקבל יתרון תחרותי אצל צרכנים ירוקים שתקועים עם הנורות המשומשות ולא יודעים מה לעשות איתם, זה המקום וזה הזמן להודיע לציבור על התנהלות אחראית יותר.

בחזרה לסקירה על – נורות חסכוניות (CFL) מסוכנות לבריאות?

כתיבת תגובה