כנס שימשוב כהזדמנות עסקית – על מה ידוברתוכנית הכנס נוצרה בסדרת צירופי מקרים מטורפים, כל מרצה וצירוף המקרים שהוביל אליו , ביחד יוצרים מארג מושלם שמשדרג את כולנו למודעות חדשה לנושא השימוש החוזר:

מה מבדיל בין שימוש חוזר, למחזור. איך ניתן למצות את נדבך השימוש החוזר במארג החיים שלנו, איזה מציאות יצר חוק האריזות , ואם אכן 700 מיליון שקל יושקעו בכל שנה באיסוף וטיפול בפסולת האריזות איך ניתן להפנות אותם לפיתוח מיזמים בתחום השימוש החוזר. על כך ידבר גלעד אוסטרובסקי , איש אדם טבע ודין הארגון שיזם את חוק האריזות.
עוד על ממצאיו של גלעד אוסטרובסקי בזוית אישית בלינק כך הפכנו למשפחה ירוקה

טום סזאקי, נחשב לילד הפלא של האקוקפיטליזם, הוא הקים את טרהסייקל בגיל 21 , ומאז במשך 8 שנים הוא פיתח ושכלל את מודל הCorporate sponsored waste בו שזורות החברות הגדולות בעולם לצד 14מיליון צרכנים ,ומאות עמותות מסוגים ושנים כל אלה משתפים פעולה עם טרהסייקל במערכת האקולוגית שהופכת פסולת למוצרים, עוד על טום וסיפורה של טרהסייקל בלינק טום סזאקי יסביר לכם מה לעשות עם הפרשות של תולעים

רן דותן הוא מנכ”ל נילסן ישראל

וכפי שגיליתי השאלות שאנו שואלים עכשיו הפכו למחקרים בטנק הידע של נילסן כבר לפני שנה שנתיים! אז כמה אנחנו באמת מוכנים להשקיע בצרכנות בת-קיימא, עד כמה אנחנו מפגשים בנושא הזה מול העולם ולאן תוביל אותנו המגמה.
עוד נתונים מעניינים על צרכנות בת-קיימא במחקר של התמ”ת מהחצי השני של 2010

ארז שטיינברג הוא מעצב מוצר שפעיל בארה”ב ובצרוף מקרים מטורף מגיע לישראל יום לפני הכנס, ארז יוצר מוצרים פורצי דרך בפסולת בקנה מידה תעשייתי, מוצרים מתוקתקים ומעוצבים למשאי מי היה מאמין שהם נולדו מפסולת. עוד על ארז שטיינברג בלינק

כ-40% אחוז מהפסולת המיוצרת כל שנה בישראל היא פסולת בניין , בחו” ל מתפתחת תרבות של שימוש חוזר בתוצרי פרוק של בניינים המיועדים להריסה ושיפוץ, בבנינים חדשים נדרשת תוכנית לניהול פסולת המגדירה את זרמי הפסולת ואת דרכי הטיפול בהם, ומה אצלנו ארנה אנג’ל סמנכל קיימות בשיכון ובינוי תצלול לתוך הנושא הבלתי פטור הזה.

בטיימינג של הרגע האחרון חברנו לחווי ליבנה וחלי אלול צלניקר, יוזמות תוכנית להשאיר בעיר שעוסקות הלכה למעשה בשימוש חוזר בפסולת הנוצרת במרחב הציבורי ביחד עם עיריית גבעתיים.

איך יוצאים עם משהו בעל ערך מהכנס משהו שישתלב היטב בחיינו ממחר בבוקר , משהו שיאפשר לנו להתקדם לכיוון המטרה אליה אנו חותרים או לשנות כיוון לגמרי, אRז איש SIT עוסק בחדשנות כבר שנים רבות , יעזר בחשיבה המצאתית כדי לבחון יחד איתנו אפשרויות ופתרונות !

לא סתם כנס , כנס המהווה הזדמנות יוצאת דופן לכל מי שרואה את עצמו קשור לנושא השימוש החוזר לקבל רעיונות , ליצור קשרים , להעלות את נושא השימוש החוזר על המפה!

חזרה להרשמה

2 תגובות לפוסט "כנס שימשוב כהזדמנות עסקית – על מה ידובר"

  1. מאת frida levy:

    בארץ שנושא המיחזור הינו בדלת האחורית טוב שקמו יזמים לנסות
    להוביל אותנו לכניסה הראשית כערך עליון לשמירה על הכדור, ולנסות
    להשתמש עם מוצרים קיימים שאינם ניתנים לכילייה.
    שני הצדדים עשויים להרוויח מזה.

  2. [...] מה יהיה בכנס? לילי בוטמן כותבת בבלוג שלה על סדרת צירופי המקרים ממנה נוצרה תוכניית הכנס, שיתקיים מחר בין השעות 09:00-15:00 [...]

כתיבת תגובה