המאבק בזן הפולש – צריך אותך!


המון מאבקים צודקים ומטרות טובות מתדפקים על דלתי בזמן האחרון, פעם הרגשתי שאני מופצצת במסרים שיווקיים, בחודשים האחרונים אני ערה הרבה יותר לקמפיינים החברתיים, הסביבתיים והקהילתיים שתוססים סביבי כמו להקת דבורים עמלניות. אלון הירשברג, השאיר אותי עם משפט שהולך איתי כבר יותר משנה , לפי הקבלה אמר, השאלה “מה אני מקבל” הופכת לשאלה “איך אני יכול להשפיע “(לתרום) ואנו חיים בתקופה מבורכת בה ניתן להשפיע ולתרום כה הרבה (ואני ממש לא מדברת על כסף).

אני בוחנת את הדבורים אחת אחת, יש את הקמפיינים הארציים , המאהלים, “המהפכה” הלוחמנית משהו ובמשלים לה את יוזמת 1000 שולחנות המביאה את מתנת ההדברות. החרמות הצרכניים שכבר שינו את המדיניות התאגידית בתנובה, ההתגייסויות למניעת הבנייה בחופים חוף נחשולים, חוף בצת , החזרת גלעד שליט.
יש מאבקים מקומיים יותר, בעד מוניות שירות , נגד השריפות והסרחונות האיומים שמסתובבים במושבה וכן נגד שטיחי הפלסטיק שמתחזים לדשא וצצים בכל מקום במושבה.
יש עשייה מקיימת שאינה מאבק, בעמותת ההורים של בית הספר, בפורומים לשיתוף ידע כמו הקליניקה למים אפורים או הכתיבה בבלוג זה, תרומת ערכים לוקיפדיה , או השתתפות בפיתוח תוכנות קוד פתוח.
אנחנו כל כך מוצפים שלא כל מטרה, גם אם טובה בעינינו גורמת לנו להשתתף , גם אם להשתתף זה בסך הכל להקליק על כפתור, גם אם להשתתף זה בסך הכל לענות למייל , קשה להכיל את כל כל המטרות הללו אי אפשר להיות בעד הכל, וגם נראה שהדגלים כבר מונפים וההמון כבר צועד אז אני בעצם לא חיוני – אז זהו שלא!!!

הויקיפדיה העברית הולכת ונבנית בזכות קומץ של אנשים וכן כל תרומה חשובה!

עמותת ההורים מתפעלת את בית הספר ממשכורות ועד מכירת כרטיסים לסופרלנד וקומץ האנשים שמתאספים כדי לעשות את זה עייפים וצריכים עזרה!

והשטיחים הולכים ומכסים את פרדס חנה כי למרות שכולנו אקולוגיים עד לשד עצמותינו רק 79 איש חתמו על העצומה, כולנו מאוד עסוקים ועמוסים!

בעולם החדש הזה שמתרקם לנגד עינינו מציעה להכניס את “ההשפעה” לתפריט האזרחות הטובה שלנו, להשקיע בזה שעה בשבוע, כן יותר מקליק, לסגל לעצמנו את ההרגל של להיות שותפים בבריאת העולם שסביבנו מהקהילתי לגלובלי כל אחד במקום שמעניין אותו.

פה בעצם צריך היה להגמר הפוסט אבל אני כאמור לא חפה מאינטרסים אז מי שרוצה להתמודד ביחד עם שטיחי הפלסטיק כי-
כי זה פוגע בבריאות שלנו, כי זה מחמם במקום לקרר, כי זה יוצר הררי פסולת ומנציח את זה שאנחנו מוכנים לזייף את הטבע שהולך ומתפוגג… ועוד על כך :בפוסט הראשון או בפוסט השני מבלוג זה
יכול
לחתום בעצומה אינטרנטית שמהווה פלטפורמה נוחה לאמירה שלנו כתושבים, בסוף נדפיס נכרוך נגיש לגעש
יכול לצלם את השטיחים החביבים עליו ולשלב אותם במפת הגוגל דשא, צריך לשלוח לי מייל כדי שאשתף בעריכה
יכול לכתוב מייל, לג’נח, לגעש, לרן גלר הגזבר, אם או בלי הפנייה לנורית השמשוני שמובילה את הועדה לאיכות הסביבה,מיילים של המועצה בקישור הזה.
יכול להפיץ את הבשורה , לא רק במייל גם לדבר עם אנשים אנחנו מתעצלים לקרוא.
יכול אפילו להצטרף למפגש סיעור מוחות בשבוע שאחרי הסוכות , בשביל זה צריך לשלוח לי מייל

2 תגובות לפוסט "המאבק בזן הפולש – צריך אותך!"

 1. העי
  מוכן להשתתף בסעור מוחות
  חתימה טובה
  רון ארנולד

  0523411400

 2. חברה חזקים לא מרימים ידים
  מה עושים
  עובדים
  יקראו לנו משוגעים -אין דבר
  המטרה עוד עץ אחד להציל ביום וזה נהדר
  אין לי ארץ אחרת
  ואנחנו בודדים במערכה
  אך הרבה בודדים זה המון
  אין אירגון אחד יש המון אירגונים
  אז לכן בחרתי לעבוד לדבר
  לטפל בעץ אחיד
  לצעוק לבקר עץ
  לספר על עץ ולא לנוח
  כי במידה ונמצמץ יעקפו אוצנו
  אסור לנו לישון רגע
  עבודה רבותי
  בכל רגע להציל עץ אחד זההמון
  עודד

כתיבת תגובה