על גשם, שטיחי פלסטיק ושימשוב מהנעשה בפקאןסוף סוף הוא הגיע – הגשם, אז עשיתי מרק , וניקיתי את כתם הבוץ שנכנס דרך הדלת יחד עם החורף, הדלקנו את האח, ושתלנו את הפקעות. היום התפניתי לשאול בעצם כמה ירד, למזלנו לתחנה המטרולוגית של רמת הנדיב יש ממשק חדש ואינטרנטי שווה ביקור.

לפי נתוני התחנה ירדו מאז יום חמישי 11.2 מ”מ, ובמצטבר מתחילת החורף 32.3 מ”מ. זה די דומה לממוצע הרב שנתי ברמת הנדיב שבדרך כלל מסיים את אוקטובר עם 30 מ”מ גשם ולמזלנו הרבה יותר טוב משנה שעברה בה לא ירד גשם עד דצמבר כלל וזה כאב ועוד איך כאב.
איזה שנה צפויה לנו מבחינת הגשם זו בעצם השאלה המעניינת, החזאים צופים שנה ממוצעת מבחינת משקעים וקרה מהרגיל, יהיה יותר גשם מהממוצע בתחילת החורף ופחות מהממוצע מתחילת ינואר ואנחנו כרגיל נחזיק אצבעות ונקווה לטוב.

הסוף לשטיחי הפלסטיק
חילופי העונות יוצרים איזה אתנחתא רגעית של התבוננות, סגירת מעגלים ופתיחת חדשים. המעגל שנסגר כולל את שטיחי הפלסטיק הירוק שיש הקוראים להם “דשא” שצמחו במרחב הציבורי שלנו, ב25 לאוקטובר התקיימה פגישה עם מהנדס העיר החדש ונורית השמשוני יפה בה נאמר ולא נאמר שלא יפרשו יותר שטיחים חדשים.
בדרך כלל קשה לי עם חצאי האמירות הללו שכוללות משפטים שאינם מתחברים זה לזה, מחד “אין זה מתפקידיו של אגף ההנדסה בעירייה” מאידך “יצא מסמך…”אבל החלטתי לזרום ולהיות אופטימית. אז אם מישהו מבחין בשטיח חדש שצומח לו מתחת לאף אנא ספרו לכולנו ובינתיים אפשר לנשום לרווחה.
תודה לכל מי שהשמיע קולו, למי שחתם על העצומה, למי שכתב למועצה, למי שהשתתף בדיון שהתנהל במושבה חופשית, למי שיזם את הפגישה במועצה, למי שבא לפגישת ההכנה ולפגישה במועצה, וגם למי שתמך ושלח את הסכמתו- כשיוצאים ליזמות, לדרך לא מוכרת , לעיתים קרובות זה לא ברור האם אתה עומד בתוך ענן האבק שאתה יצרת מן חלום פרטי שכזה, או שבאמת מתחולל איזה שהוא שינוי והצלחת לחרוץ את החומה. כשמישהו נוסף עושה את דרכו לתוך הענן, זה נותן ממשות לעשייה.
על שימשוב, שפע והנאה
מעגל חדש נפתח, מעגל שבונה את הלוגיסטיקה המאפשרת צרכנות של שימוש חוזר, מתוך תחושה של שפע, ביחד וכייף , ששונה לגמרי מהאסוציאציות לנזקקות, התנזרות ומחסור שמלוות את נושא השימשוב בצילה של תרבות הצריכה. הפרוייקט הראשון במעגל ספריית הפאזלים כבר יצאה לדרך, היה מפגש ראשון אצל גבריאלה ורות שהיה פשוט כייף , הרכיבו פאזלים על כל ס”מ פנוי היו הרבה יותר אנשים ממה שחשבתי שאפשר להכניס למקום קטן כל כך והיה המון חיבור גם בין הילדים סביב משימת ההרכבה. המפגש הבא יערך במקום גדול יותר ב1 בדצמבר , מי שרוצה מייל לפני כל מפגש מוזמן להצטרף לרשימה דרך info@reuse.org.il . והספרייה בדרך להתרחב לעוד מקומות אז אם יש לכם בית קפה מתאים או חיבור לאנשים שישמחו לבוא , צרו קשר איתי ונארגן מפגש

2 תגובות לפוסט "על גשם, שטיחי פלסטיק ושימשוב מהנעשה בפקאן"

  1. הי
    תבורכו
    היום התחלתי לאסוף פקנים
    בי

  2. שטיחי פלסטיק ירוקים במקום דשא? לא נשמע טוב. נכון שיש מצוקת מים וצריך לחסוך, אבל יש שיטות שונות לשימוש במים ולמחזר אותם כך ששום דבר לא מתבזבז.

כתיבת תגובה