שעתיים כל שבועיים- למען עולם טוב יותר


שעתיים כל שבועיים

צייר Angel18

כשעסקתי בבניית כנס “שימוש חוזר”, סימנתי “וי” בדף המשימות האין סופי, כשחברת SIT נענתה לפנייה, לתרום חינם הרצאה לכנס, אח”כ גיליתי שמצאתי הרבה מעבר לזה, אנשים שישבו איתי על השיווק, הלוגיסטיקה והתכנים של הכנס ויותר מכל אנשים שהאמינו שזה מוסיף ערך לעולם ונתנו כתף למה שנראה כמעט חלום, חלום של כמה אנשים הוא כבר מציאות הוא נוכח בעולם, זה בדיוק מה שהייתי צריכה, תודה לכם ניר, תמר, אRז, דקלה שדיברתם באנחנו ונתתם לי טונות של כוחות.

העמותה שהקמנו מסתובבת עירומה מכל אלמנט גרפי מאפיין, ועם 81 ₪ בקופה לא ממש קונים עיצוב, התפללתי למעצב אקטיביסט שירגיש ששימוש חוזר זה נושא ראוי, למזלי פגשתי את דרור רובין והופ נולד לוגו לעמותה (ייחשף חגיגית לעולם פה תחת עץ הפקאן כשדרור יאשר).

רק כשקראתי את הפוסט של אפרת שטיפלה בי גוף ונפש והייתה נקודת אור כשפחדתי פחד מוות מהשינוי הזה שהתחולל/חוללתי בחיים שלי עם המעבר לפרדס חנה, נפל לי האסימון. אפרת כתבה בפשטות “בימי ששי בצהריים, פעם בשבועיים, טיפולי בואן חינם לנשים בהריון”, פתאום הבנתי לא צריך להיות חברה מבוססת או מעצב גרפי כדי להוסיף קסם ואבק פיות לחיים של מישהו אחר ולעזור לו לעוף!

לכל אחד מאיתנו יש את ה“אמנות שלו” עפ”י Seth Godin, לפעמים היא קשורה לחיינו המקצועיים לפעמים כמו אצל אילת שבנוסף להיותה הגננת המיטולוגית בהא הידיעה, יש לה גם אהבה וחיבור ברמת הנשמה לכל מה שצומח וחי “האמנות” קשורה לתחביבים או תחומי ידע שעדיין לא הפכו לחלק מחיינו המקצועיים, לעיתים האמנות היא באינטראקציה האנושית שאנחנו יוצרים, אפילו להשאיל זוג ידיים לאם שידיה מלאות בתינוק לשעה, כך שזה בדיוק יתאים לה, זו אמנות. ואי שם בעולם יש מישהו שצריך בדיוק את האמנות שלנו כדי לעשות את “האמנות שלו” ולתרום ערך לעולם!

תחשבו על זה, זה מדהים! כל אחד מאיתנו גם אם הוא הכי תפרן, מבולבל או תקוע שיש – יכול לתת למישהו אחר את מה שהוא בדיוק צריך! וליצור הסטה של המציאות למסלול טוב יותר, ואז קורה הקסם התחושה שהצלחת לעזור באופן כה מדוייק למישהו מעצימה ומתגמלת בצורה שלא תאמן
“If you’re feeling helpless, help someone”. אמרה Aung San Suu Kyi !,
אז הנה הנוסחה אליה הגעתי ואפילו מיישמת – “שעתיים כל שבועיים”.
1. מסגרת הזמן ברורה ומוגדרת , שעה בשבוע או כפי שלי נוח יותר שעתיים כל שבועיים.
2. זאת אחת מהאבנים הגדולות, הדברים הראשונים שמקצים להם זמן, לא “טובה” שמחכה לזה שיהיה לי זמן פנוי.
3. זה צריך להיות אדם, שמה שיש לי לתת מאוד משמעותי לו, ושמה שיש לו לתת משמעותי לעולם
4. זוהי עשייה אישית, זה לא ברטר , גם לא שרשרת או מעגל מתנות, זה לא תחום לשום תת קבוצה אלא שייך באופן הכללי ביותר לעולם.
אם זה נשמע כמו אסטרטגיה ששווה לנסות, כל מה שצריך זה למצוא מי צריך את האמנות שיש לך להציע, לקבוע זמן ומקום שעתיים כל שבועיים, אתם יכולים לדמיין מה יקרה אם 1000 איש ישקיעו 52,000 שעות בשנה בעולם טוב יותר? ואם 100,000?

תגובה אחת לפוסט "שעתיים כל שבועיים- למען עולם טוב יותר"

  1. מאת רונית:

    הפלטפורמה של אתר אגורה יכולה לארח פרוייקט כזה. אתר שיתוף – בנוסף לחפצים – גם כוח עבודה.

כתיבת תגובה