כל רעיון צריך קהל בעצם קהילה

צולם ע"י: Angels Gate

צולם ע”י: Angels Gate

אם אתה יוצר – האמנות שלך צריכה אנשים שיתרגשו ממנה

אם אתה מוכר – אתה צריך אנשים שיקנו

אם יצאת לדרך לשנות את העולם – צריך לאתר נקודת משען וליצור מסה קריטית

את מרגישה מוכנה לעלות על הבמה , מתרגשת , הבטן מתהפכת אבל את בדרך לתת את ההופעה, להתחיל לשבות את העולם בקסם האמנות , הרעיון, המוצר שלך. את מגיעה ומגלה שהעולם לא כאן הוא עסוק יש לו אלף חברים בפייסבוק, 200 ארועים שהחברים פירסמו בדיוק על היום בשעה שמונה וחצי ורק אחד מהם שלך. במקום העולם הגיעו שלושה בעצם ארבעה כולל הבת/אמא שלך שבאה לשמוע אותך בפעם הראשונה, ואז מופיעים עוד שניים, השלושה הראשונים כבר מתחילים להרגיש אי נחת ואומרים לעצמם שאם העולם לא הגיע והם הקהל היחיד מה הם עושים פה בעצם , אולי הם רק יקפצו לשתות קפה פה ליד כי במילא ההתחלה מתאחרת ומשם כנראה לא יחזרו.

את מקבלת החלטה …מתחילים וממריאה על כנפי הלב שלך נישאת על כנפי המוזיקה , פורשת את הרעיון, מסבירה את המוצר והחמישה בעצם שבעה (בעלת הגלריה וגם העובדת הצטרפו) מפסיקים להתעסק עם הטלפונים ואת מרגישה שלרגע הם עפים איתך את המרחב הקסום הזה של הרעיון, היצירה שיצרת. בסוף האנשים הללו שלא הכירו אותך קודם אומרים שהם לא מבינים איך “כל העולם” לא היה פה , הוא כל כך הפסיד!

דרך צלחה, התחלת לאסוף את הקהל שלך, זאת לא הפעם האחרונה שבה תגידי לעצמך: מה? זה כל מי שבא? אם תתמידי ותתני את ההופעה הטובה ביותר שלך, פעם אחר פעם ייבנה קהל, אם הייתי מחכה עד שיגיעו עוד אנשים מי שבחר לבוא היה הולך ואני הייתי חוזרת הבייתה מאוכזבת, מובסת, דחוייה וממש לא רוצה לחזור על זה, בזמן ומקום אחרים.

כי תצא בדרך אל איתקה… תתכונן להופיע בפני קהל של אדם אחד, ולשבות את ליבו לנצח.

תגים:

5 תגובות לפוסט "כל רעיון צריך קהל בעצם קהילה"

 1. מאת טלי אבישי:

  הקטע הזה מאד ריגש אותי. לקח אותי אחורה יותר משלושים שנה, ולהקשר לגמרי אחר – חיי החברה הלא קיימים שלי, והנסיון הראשון להזמין אנשים – לא זוכרת אם אף אחד לא בא או כמעט אף אחד לא בא, ואחר כך נסיון נוסף שבו הזמנתי אנשים שנראו לי מעניינים אבל היו מחוץ לחברה ה”מקובלת”, והיו חמישה, ואז עוד ועוד מפגשים. הותיקים בחברי יזכרו את מפגשי ה”פסיכיות” שהתרחשו אצלי בבית, עם אורחים קבועים, תכנית סאטירית ואנשים נוספים שהתחננו להצטרף, עד שהגענו לרוויה ועברנו לדברים אחרים. התחלה קטנה ומקרטעת וחוויה מדהימה.

 2. מאת פזית:

  מקסים.
  לגמרי נכון.
  תמשיכי בדרך! אל תפסיקי ללכת!

 3. מאת אילון:

  איפה עושים פה לייק?

 4. מאת lili:

  גם אני שואלת את עצמי הרבה את השאלה הזו על דברים שהם מחוץ לפייסבוק?

  ואם ברצינות מכיוון ששיתפתי את הפוסט בפייסבוק אתה מוזמן להשתמש בכפתור הלייק שם

 5. מאת lili:

  ועוד עדכון בזכותך מצאתי תוסף שמאפשר לייקים מהדף

כתיבת תגובה