לרקוד עם אי הנוחות שמתמירה השכלה ללמידה

בעוד 6 ימים אנו מתאספים, כדי ללמוד את הקורס, “קדימה: איך להתגבר על פחדים, לקחת את עצמך בידיים ולהתחיל בפרוייקט משמעותי” המבוסס על עבודתו של סת גודין. אתמול בלילה תרגמתי את הסילבוס של השבוע הראשון ועבודת הבית לעברית לטובת מי שיותר קל לו בשפת הקודש.

כשאנשים מבוגרים נפגשים מרצונם החופשי כדי לבצע למידה נוצר שילוב עוצמתי, כך היה בשני מסגרות הלימוד בהן זכיתי להשתתף עד כה: האחת הייתה קבוצת צמיחה והשנייה חברותא שבבסיסה עמד אותו הרעיון של קריפטון, בה למדנו יחד קורס יזמות של סטנפורד, אבל מהר מאוד זה כבר לא היה הקורס אלא הרבה דברים אחרים. אני סקרנית ומתרגשת לקראת קריפטון פרדס חנה.

מצטטת את הקטע שכתב סת גודין כפתיח לקורס:
“ניתן לקרוא את הקורס הזה, לספוג אותו לבד ולהכריז על “נצחון”.
אם כך תעשה, זה יהיה כמו כל קטעי הווידאו, הבלוגים ודברי חוכמה אחרים באינטרנט. שימושי, אולי, אפילו חשוב. אבל חסר ערך משמעותי ועמוק.
כאשר אנו לומדים יחד, אנחנו דוחפים את עצמנו, לגלות תובנות אמיתיות ויותר מכל, לרקוד עם אי הנוחות שחיונית כדי להפוך השכלה ללמידה.”

מצרפת לינק לשיעורי הבית מתורגמים לעברית ובשפת המקור אנגלית

אחת השאלות שמלווה אותי מאז שהתחלתי לעשות את שיעורי הבית : מה עדיף כיוזם של פרוייקט כשיש לך את כל הקישורים הנדרשים כדי להביא אותו לסיום או כשאין לך ואז אתה מוצא אחרים שמשלימים את קישוריך וחייבים לתרום לפרוייקט , יש לי מחשבות לכאן ולכאן.

תגים:

כתיבת תגובה