מה צריך ללמד בבתי הספר?

לפי סת גודין צריך ללמד רק שתי מיומנויות
1, לפתור בעיות מעניינות
2. להנהיג

לפתור בעיות מעניינות :
“מעניינות” היא מילת המפתח, להשיב על שאלות כמו “מתי הייתה המלחמה של 1812?” היא מיומנות חסרת ערך בעולם בו ויקיפדיה תמיד זמינה. זה שימושי הרבה יותר להשיב על שאלה מהסוג שבה גוגל לא יכול לעזור, שאלה כמו “מה הדבר הבא שעלי לעשות?”. הממסד החינוכי מצפה שהתלמידים המצטיינים יכשירו עצמם להיות מתמטיקאים , אנשים ישכרו אותם כדי לחשב את ערוך היתר המשיק לניצב של משהו באיזהשהוא משולש – איזה בזבוז! הסיבה היחידה ללמוד טריגונומטריה היא השאלות המעניינות לרגע אותן היא מציבה, אבל אז כדאי להמשיך ולחפש בלי לוותר בעיה מענינת יותר.

להנהיג:
להנהיג היא מיומנות, לא כשרון, אתה לא נולד עם זה, אתה לומד איך. בתי ספר יכולים ללמד מנהיגות באותה קלות שבה הם הבינו איך מלמדים ציות, בתי ספר יכולים ללמד אותנו איך להיות בעלי אינליגנציה חברתית, להיות פתוחים לקשרים, ולהבין את החלקים הדרושים לבניית שבט. בתי ספר מספקים במה למנהיגים מלידה הם לא מלמדים מנהיגות וכיום מנהיגות שווה הרבה יותר מציות.

ועוד טקסט שמהדהד בנפשי עמוק פנימה
אתה יכול להשתלב או לצאת מהכלל , לא שניהם. אתה מגן על הסטטוס קוו או יוצא כנגדו. אתה משחק בהגנה ומנסה לשמור על הכל “בסדר” או שאתה מוביל , מאתגר ושואף להפוך את העולם לטוב יותר.

הטקסטים הללו לקוחים מספרו המכונן של סת גודין Linchpin או בעברית ציר האופן חזרתי לספר בהשפעת קבוצת קריפטון קולג’ פרדס חנה שנפגשה ביום רביעי בשמונה וחצי אנשים שמתהלכים בעולמות שונים לחלוק את הקסם של לימוד בחברותא , למדנו סת גודין דיברנו על פחדים, לא הצלחנו ללכת הביתה עד חצות, מחכה למפגש של יום רביעי הקרוב

תגובה אחת לפוסט "מה צריך ללמד בבתי הספר?"

  1. מאת in4u:

    תודה רבה על המאמר בנושא מה צריך ללמד בבית הספר, אני מסכים בהחלט עם הגישה שלך!

כתיבת תגובה