קריפטון קולג’ – הקורס הסתיים ממשיכים בריקוד חופשי

download הקורס הראשון של קריפטון פרדס חנה הסתיים, ישבנו אתמול במפגש הרביעי והאחרון, השעון דהר לכיוון חצות ואנחנו ניסינו להבין מה היה שם שהיה כל כך נכון בשבילנו, היה ברור שאנחנו נמשיך להיפגש, לא ברור באיזה פורמט בדיוק אבל זה היופי בקריפטון קולג’ זה נותן את התחושה שאתה “המתכנת” ואפשר לנסות מה שרוצים ואיך שרוצים, כי זה שלנו!

החלטתי לצאת להרפתקת קריפטון, מתוך איזו קלות קיומית שאני מחפשת הרבה בחיי ולרוב לא מוצאת, Just Do It אמרתי לעצמי. והיקום בתמורה רוקד עם מי שרוקד איתו, במימדים שונים בחיי התגלו אנשים שזה בדיוק התאים להם וכך יצאנו לדרך,
הפצתי את שיעורי הבית, נאוה היחידה שהכינה! ונפגשנו אצלי בבית ב20:30 למפגש של שעה וחצי כך היה כתוב בתאור הקורס. בעשר רק סיימנו את סבב ההכרות, אמרנו שעד עשר וחצי אנחנו מסיימים, ואז התחלנו לדבר בזוגות על המקומות שאנחנו מחפשים, הפחדים שעוצרים אותנו מלהגיע למקומות הללו והאסטרטגיות שפיתחנו להתגבר עליהם.
כדי להמחיש את מה שקרה שם תחשבו על ההבדל בין השאלה “מתי הייתם הכי קרובים למות” לבין הסיטואציה שבה אתם מתבקשים לספר על החוויה לאדם שיושב לידך, מרגישים את גוש המחנק בגרון? כן ככה זה היה – עוצמתי , מטלטל, משמעותי! בחצות הצלחנו להיפרד וללכת הביתה הקורס הראשון של קריפטון פרדס חנה התחיל.
גיליתי את כוחה של למידת עמיתים , איך כל אחד מאיתנו בא עם זווית קצת אחרת ומסוגל לשקף לחברו משהו אחר, איך בסיטואציה שכזו אתה נדרש להיות אקטיבי כי אין מורה/מנחה/ מנטור שתפקידו לנתב את הדברים הנתיב נקבע ע”י כולנו יחד ועד כמה זה מופלא לפגוש אנשים שאתה לא מכיר ולהתוודע אליהם דרך החלומות שמניעים אותם.
לא תמיד עקבנו אחרי התוכנית שפרסם סת גודין, לא תמיד הספקנו את כל תוכן השיעור, לא תמיד היינו בטוחים שהבנו למה בדיוק התכון המשורר, לא עם הכל הרגשנו שזה רלוונטי, אבל תמיד עשינו עבודה, יצרנו קבוצת תמיכה ליציאה מאזור הנוחות כל אחד והכיוון שאליו הוא החליט לפרוץ.

מה קורה הלאה , היו לנו כל מיני מחשבות , חשבתי להמשיך לקורס שני של קריפטון הקורס של Michael Gladwell העוסק בסוציולוגיה של ההצלחה :תרבות ובחירה. להפוך לקבוצת עזרה הדדית של יזמים פעילים, כל אחד בא עם סט יכולות ייחודי, דרך שהוא עבר עם המיזם וקיצורי דרך שהוא גילה וכמובן יכולת לשמש ממריץ ותומך של האחר כי הוא מכיר את ההתמודדות ויודע כמה היא מורכבת.
בסוף החלטנו שבמפגש הבא נגמור את העבודה על ShipIT Journal שאנחנו חייבים לעצמנו מהמפגש הזה ואח”כ אולי בכל מפגש מישהו אחר יביא את התכנים, לקורס מדף תמיד נוכל לחזור אם נרצה. בקיצור אנחנו ממשיכים במפגשי קריפטון בריקוד חופשי, מי שרוצה להצטרף מוזמן. מתאים במיוחד ליזמים שמתמודדים לבד עם הבריאה יש מאין ולא חשוב של מה.

כתיבת תגובה