אודות עץ הפקאן

דמיינו את העץ הענק ההוא במרכז הכפר, זה שהאדמה תחתיו מהודקת היטב מרוב שימוש, שרידי מדורה מהערב הקודם, זהו המקום בו הכפר מתאסף בערב, מקום בו הידע והניסיון זמינים לכולם, מקום בו נשזרים הסיפורים.
הסיפורים שמענינים אותי השתנו קצת מאז נוצר המרחב הקסום הזה בתחילת 2010 עברנו יחד דרך בנייה טבעית, שימוש במים אפורים ומי גשם גינון ברוח הפרמהקלצ’ר, מאבקים משותפים נגד הדשא הסינטטי , ניסוי קהילתי בספריית פאזלים שיתופית ופעילות להעלאת מודעות לסכנות בנורות חסכוניות
.הנושאים שצצים כל הזמן בבלוג, עד שהבנתי שהם בעצם לב העניין מבחינתי הם – שימוש חוזר (Reuse), צריכה שיתופית ובכלל שינוי החזון הצרכני שלנו כחברה ויזמות כדרך לחולל את זה . וכל מי שמתעניין בנושאים הללו מוזמן ליצור קשר אישי איתי, דרך עמוד הפייסבוק או המייל butman.lili בג’ימייל.

כמה מילים עלי,
תמונה שלי
לילי בוטמן, תושבת פרדס-חנה כרכור, אמא לנעם ואביב, בעבר אשת שיווק בהייטק, כיום עוסקת בלמנף באמצעות הכלים הללו את סיפור השתנות החזון הצרכני שלנו, בחיפוש אחר שותפים לסטארט אפ בתחום הצריכה השיתופית וקצות חוט אחרים.

ובקשה אישית, קראתם משהו שעורר בכם ניצוץ , הרשמו לקבל עדכונים, העלו לינק לFB או שילחו למישהו אחד שעשוי להתעניין, עץ הפקאן הוא עוד תחנת ממסר בדרכם של הרעיונות שאנו רוצים להביא לעולם, אנא עזרו ביצירת הרשת.

6 תגובות לפוסט "אודות עץ הפקאן"

 1. מאת מיכל צרפתי:

  שלום ליל, עכשיו מצאתי את האתר שלך דרך כתבה במושבה חופשית. איזה יופי של בלוג.
  ואנחנו גם היינו במסע בעקבות רצון לבנות באדמה. אם את רוצה להחליף איתנו מידע אשמח לשתף אותך.
  בינתיים התכניות שלנו היא לבנות בית עם בלוק כפול ורק הבלוק הפנימי יהיה מאדמה. ומי שמתוכנן לבנות הם אסי ונהוריי. זה מה שהוחלט אחרי הבנה שאו שאנחנו נכנסים להרפתקאה גדולה מדיי מבחינת תהליך הבניה והימור על איכות הבניה או שזה יהיה יקר מדיי.
  אשמח לקבל עדכונים על כתבות חדשות לכשיהיהו.

  להתראות
  מיכל

 2. מאת lili:

  היי מיכל,
  איזה כייף שמצאת את הדרך לעץ הפקאן, כמעט סיימתי פוסט על בית שבנו בקיר כפול עם בלוק אדמה באשחר התכתבתי עם בעלת הבית ונראה שהם מאוד מדוייקים בתחשיב, אני גם יודעת שהם עשו מכרז בין אסי לרנוב שאיתו הם בחרו לעבוד. אולי כדאי לך לתקשר עם גילה בעלת הבית. אני אבקש את רשותה לשלוח לך את המייל שלה. לגבי עדכונים נראה לי שכל מה שצריך זה להשתמש בהרשמה לעדכונים בסרגל הימני ואז זה אמור לעדכן אוטומטית.
  לילי

 3. [...] Reuse כהזדמנות עסקית. על הכנס הזה עומלת כבר מספר חודשים לילי בוטמן (שתרחיב עליו את הדיבור בפוסט משלה) שהינה היוזמת [...]

 4. [...] הכנס הזה עומלת כבר מספר חודשים לילי בוטמן (שתרחיב עליו את הדיבור בפוסט משלה) שהינה היוזמת [...]

 5. הי לילי

  שמי עופר ואני מנהל השיווק של Esco מרכז לעסקים חברתיים

  קראתי בתקופה האחרונה את הבלוג שלך וממש נהניתי, אשמח אם תצרי איתי קשר
  ונשקול יחד שילוב ידיים

  צרפתי את כתובת האתר שלנו כדי שתוכלי להתרשם מאיתנו ומהמגזר הרביעי בישראל

  המשך יום נעים

 6. מאת יהודה:

  אולי יעניין אותך הסרטון המצורף, סיור וירטואלי בחווה אקולוגית

כתיבת תגובה